Covid 19 Nostaljisi – Kara Para Aşk ve Şeref Meselesi

Konuk yazarım Neslihan sitenin GEZDİM GÖRDÜM bölümüne objektifinden fotoğraflarla renklendirdiği gezi günlükleri ile konuk oluyordu. Karantina günlerinde gezi ne mümkün? Hatta bir süre daha mümkün olamayacak gibi, ne dersin Neslihan?

Gezi şansı olmayınca ekran karşısına geçmiş; Kara Para Aşk ve Şeref Meselesi izlemiş ve izlenimlerini kaleme almış. Biraz nostaljiye ne dersiniz?

 
   
 

 

Yerli dizi kavramı ile 2015’ten sonra tanıştım. Tam da bu nedenle izlemediğim yüzlerce yerli dizi vardır. Covid -19 yüzünden 14 Mart itibariyle evlere tıkıldığımız bu günler bana daha önce izlemediğim yerli dizileri izlemem için bir fırsat yarattı.

Kara Para Aşk

 

 

“Para ve hırs yüzünden hızla kirlenen dünyada, suçlularla giriştiği amansız mücadelelerde büyük başarılar kazanan Ömer Komiser, kız arkadaşı Sibel’le nişanlanmak için İstanbul’a gelir. Roma’da yaşayan Elif ise doğum gününde ailesiyle birlikte olmak için İstanbul’a gelir. Ömer ile Elif aynı gece ölüm acısı yaşarlar. Ömer’in kız arkadaşı ve Elif’in babası aynı arabada kafalarından vurulmuş şekilde ölü bulunurlar. İkisi de cevaplayamadıkları sorularla baş başa kalırlar. Gergin ve ön yargılı bir tanışmanın ardından peşlerine düştükleri her ipucu yollarını kesiştirir. Ömer, Sibel’in katilini bulmaya, ona atılan iftiraları temizlemeye kararlıdır. Elif ise ömrünün en zor anlarını yaşarken, babasının göründüğünün aksine karanlık bir hayatı olduğu gerçeğiyle yüzleşir. Aslında bununla babası Ahmet hakkında ne kadar az şey bildiğini öğrenir. Babası ona yüklü miktarda elmasları borç olarak bırakmıştır. Kız kardeşi kötü adamların elinde olan Elif onu kurtarmak, borcu ödemek ve ailesine bakmak zorundadır. Elif, ailesi için tehlikelerle dolu, karanlık yolda kaybolmak üzeredir. Bu sırada elmasları çalınan Tayyar’ın Elif’le ilgili başka planları vardır. Ömer çok zor durumdadır bir yanı Elif’i isterken öteki yanı hala Sibel’dedir.”

 

İlk olarak Sefirin Kızı’ndan bildiğim, Bir Eylül Meselesi ve Bir Aşk İki Hayat filmlerinde izlediğim Engin Akyürek’in baş rolünde olduğu Ay Yapım’ın yapımı Kara Para Aşk dizisine kaptırdım kendimi. Hem de ne kaptırmak ^^ Günde 3 bölüm izleyerek bütün sezonları bitirdim bir nefeste… Özellikle ilk 13 bölüm, her bölüm sonunda “ay şimdi ne olacak?” merakıyla yeni bölüme başladım. Oyuncuların performansını başarılı bulmamın yanı sıra hikaye de çok akıcıydı. Yine de belirtmem gerekir ki, sonlara doğru yapılan kötülükler biraz aşırı geldi. “Nasıl insanlar? Nasıl kafalar? Nasıl bir öldürme merakı? Neden insanlar zekalarını iyiliğe değil de kötülüğe kullanır?” sorularıyla diziyi bitirdim. Engin Akyürek’in dürüst, adil bir kanun adamı rolünde başarısı tartışılmaz.

 

 

Bugüne kadar Cesur ve Güzel dizisinde ve Ferzan Özpetek’in filminde izlediğim Tuba Büyüküstün’ün izlediğim projelerdeki donukluğu bu dizide yoktu. Gayet içten gülen, güzel seven, güzel kızan, istediğini bilen bir kadın olarak bu karaktere gayet başarılı bir yorum getirmiş.

Kadronun diğer isimlerinden dizideki kötü polis Hüseyin Demir rolündeki Burak Tamdogan’ı ilk kez izledim. Ağlamakta bir dünya markası olan kız kardeşlerden Nilüfer Denizer rolündeki Bestemsu Özdemir ise içimi baydı. Acaba cast seçerken onu ağlatarak mi seçtiler? Bir insan 54 bölüm ağlar mi? Ağlar(mış)! Melike Demir rolündeki Elif İnci ve Asli Denizer rolündeki Hazal Turesan’ı da çok başarılı buldum.

Okuduğuma göre dizi reyting düşük olduğu için final yapmış. Kara Para Aşk hangi diziyle yarıştı bilemiyorum ama yerli dizi sektöründeki iyi başlayıp uzayınca reyting kaybetme durumu klasik bir şekilde burada da yaşanmış olmalı…

Her şeye rağmen maraton halinde kendini izlettiren bir dizi.

 

 

Şeref Meselesi

 

Her şey dört kişilik Kılıç Ailesi’nin İstanbul’a taşınmasıyla başlar.

“İstanbul’a taşınmak”, bundan 25 yıl önce Ege kasabasına gelin giden Zeliha’nın en büyük hayalidir. İki oğulları vardır Zeliha ve Hasan’ın. Bir numara, ilk göz ağrıları Yiğit, tam bir haytadır.. Yakışıklı, çapkın, güçlü kuvvetlidir. İki numara Emir abisinin taban tabana zıddıdır. Ağır başlıdır, sakin bir mizacı vardır, çalışkandır. Karşı cinsle ilişkilerde, çekingen ve tutuktur.

Hukuk fakültesini bitiren Emir ‘in bir senelik zorunlu stajı için İstanbul’a gitmeye karar vermesi, Zeliha’yı yeniden harekete geçirmiştir. Onlar da Emir ‘in peşine takılıp İstanbul’a gidemezler midir? Bu konuyla ilgili dedeleri Basri ve Zeliha kavga eder. Tartışma büyür ve Basri’nin kalbi bu siniri kaldıramaz.

Basri’nin ölümünden sonra her şey daha kolay olur. Babadan kalan mirası paylaşıp İstanbul’a taşınırlar. Hasan parasıyla bir dükkân açmayı düşünür. Memleketten getirteceği yöresel ürünleri satabileceği küçük bir dükkân…. Zeliha’nın akrabası Namık, o semtin eşrafından, çok sevip saydığı Sadullah abisiyle tanıştırır Hasan’ı. Sadullah o civardaki herkes tarafından sevilip sayılan bir adamdır. Hasan, Sadullah’ın yönlendirmesiyle aklında hiç olmayan bir işe kalkışır ve kuyumcu dükkanı açmaya karar verir.

Yiğit ilk günden mahalledeki kızların ilgisini çekmiştir. Sadullah’ın eline erkek eli değmemiş masum ve utangaç kızı Kübra, Kübra’nın komşusu ve en yakın arkadaşı, mahalle delikanlıların yüreklerini hoplatan Derya… İki genç kız da, Yiğit’i görür görmez vurulmuşlardır. Yiğit’in aklını başından alan ise Sibel olur. Bir butikte mankenlik yapan, gözü yükseklerde, kibirli ve soğuk güzel Sibel…

Ancak Sibel o’na güven verecek, birlikte bir gelecek kurabileceği birini beklemektedir ve ilgisini Emir çeker.. Emir dürüst ve kibardır. Sibel Yiğit’ten kaçıp Emir’e sığınırken, aslında kendi ruhundaki ateşten kaçmaya çalıştığından habersizdir. Emir hayatının ilk aşkını Sibel’le yaşayacak ve ilk aşk acısını da ona Sibel yaşatacaktır.

Hasan dükkân açmak için gereken on kilo altına parası yetmeyince Sadullah’tan borç almış, senet imzalamıştır. Dükkân açılışa bir gün kala soyulunca Hasan beş parasız, elleri böğründe kalakalır. Olanları öğrenen Zeliha, acısını kocasından çıkartır, onu suçlar. Beceriksiz kocası Hasan, hayatında ilk defa bir işe kalkışmış ve her şeyi eline yüzüne bulaştırmıştır. Hasan tüm bu acıya dayanamaz ve intihar eder. Bu olaydan sonra da Yiğit babasının öcünü almak için intikam planı kurarken Emir mücadelesini hukuk yoluyla arayacak ve iki kardeşin yolları ayrılacaktır.

 

İkinci nostalji tercihimi dizi seçimlerimde kriterlerden öncelikli olan yapım şirketi nedeniyle değil ikinci nedenim oyuncu için  seçtim.  Şükrü Özyıldız için seyretmeye başladığım Şeref Meselesi’nin senarist kadrosunda Mahinur Ergun’un olması, oyuncu kadrosu açıkçası beni etkiledi.

26.  bölümde final yapan dizinin ‘L’onore e Rispetto’ isimli bir İtalyan dizisinin uyarlaması olduğu jenerikte yer almaktaydı. İtalyanların meşhur mafya hikayeleri bize uyarlanmış; dürüst ve adil bir savcı, kısa yoldan para kazanmayı aklına koyan mafyaya karışan abinin çevresinde yaşanan dramlar, aşklar…

 

 

L’onore e il Rispetto bir İtalyan soap operası, dizinin orijinali İtalya’da bayağı uzun sürmüş. Ama bizim uyarlamamızın ömrü sadece 26 bölüm olmuş. Kanal D’nin kendi prodüksiyonu olan dizi aynı Kara Para Aşk gibi reyting yüzünden bitmiş. Bizde mafya hikayeleri çok tutmuyor diyebilir miyiz?

Derya rolündeki Şükran Ovalı’nın karakteri dizinin en başarılı karakteri idi bana göre. Bu dizinin ağlak karakteri de Yasemin Allen’dı. Onu da ağlatarak seçtiler herhalde ^^

 

 

Her iki dizinin ortak konusu; kötülük için her şeyi yapan kanunsuz adamlar ve onları yok etmek için uğraşan kanun adamları… Kanunsuzlukta sınır tanımayan bu kötü adamların yaptıkları zaman zaman “of yeter artık” dedirtse de, Aşk’lar her iki dizide de güzeldi. Her iki dizide ana hikayenin dışında yan karakterlerin hikayeleri de ilgiyle izlenecek düzeyde idi.

Bugüne kadar yerli yapım izlerken hep çok seçici oldum. Hayat Şarkısı ve İstanbullu Gelin’i sonradan keşfedip sevenlerdenim. Ama bu iki diziyi de keyifle izledim. “Hep şimdi ne olacak” duygusu ile biten bölüm sonlarını çok sevdim.

 

Aslı’nın Sureti sitesinde bugüne kadar fotoğraf çektiğim yerleri anlatıyordum. Corona karantinası yüzünden fotoğraf çekemediğim için dizilere yönelince bu yazıyı yazmak istedim; belki benim gibi gözden kaçırmış olanlar izlemek ister…

 

Nostaljiye devam etmek isteyenler Özlenenler sayfasını ziyaret edebilirler…

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

İlgili diğer Yazılar

 • Hande Aykan

  Şeref Meselesi dizisini tam olarak seyretmedim. Olan bitenden haberdardım ama tutkunu değildim. Açıkçası dizide izlemeye değer tek kadın karakter Derya idi. O da iki başrol erkek karakteri ile de olmadı. Bu ilginç gelmişti bana. Yiğit yaptığı her şeye rağmen sonuna üzüldüğüm bir karakter olmuştu. Hem kızı hem de Kübra konusunda.
  – Kara Para Aşk dizisini ise severek takip ettim. Daha önce pek de ilgimi çekmeyen Engin bu sayede ilgimi çekmeye başlamıştı. Sanırım bu Sefirin Kızı dizisi dışında oynadığında kendini en rahat hissettiği karakterin bu olduğunu söyleyebilirim. Tuba da zira aynı. Sanırım bu diziden sonra oynadığı tüm işlerde bana hep soğuk bir karakter olarak geldi. Bu biraz da partnerlerin uyum sorunundan kaynaklanıyor sanırım. Ailem Cesur ve Güzel dizisini izlerken bir iki bölüm görmüş ne kadar soğuk oynuyor diye düşünmüştüm. Zamanında bir de Asi dizisinde birlikte oynadığı Murat ile yakalamıştı bu uyumu. Sonra Metin(Fatih) ve Nilüfer de gerçekten sorunlu hatta bir araya bile gelmemiş olmaları gereken bir çiftti ama bir şekilde beni etkilemeyi başarmışlardı. Yan karakterlerde güçlüydü. Öykü Karayel kısa bir süreliğine dizide yer almıştı. Sanırım Hekimoğlu dizisinin Zeynep’i de ilk bu dizi ile başlamıştı. Biraz sorunlu ama tatlı bir karakteri oynuyordu. Erkan Can bu dizi sayesinde kötü adamlık kitabına adını altın harflerle yazdırmıştır. Ömer karakterinin abisi Hüseyin zaten nasıl biri olduğu belli edilene kadar kırk yıl düşünsem ondan şüphe etmez. Dizinin ters köşeleri iyiydi. Tabi gereksiz olanlar da vardı. Bahar- Metin durumu, Bahar ve sevgilisi Elif’in hapis durumları biraz fazlaydı. Ömer’in polis arkadaşlarının sevimli bir çift olduğunu hatırlıyorum. Sonrasında Mucize Doktor dizisinde Beliz, FHVK dizisinde Yasemin ve Tatlı İntikam dizisinde Başak olarak tanıdığım Hazar ile sanırım ilk bu dizide tanıştım. Kız gerçekten diziye renk katan bir karakteri oynuyordu. Dizilerde psikolojik rahatsızlıkları olan karakterlerin temsili pek yer almıyor. Halbuki bu alanda psikopat eski sevgili gibi tek boyutlu hikayelerden çok daha fazla şeyin çıkması mümkün.

  • Gözde E.

   -Derya Şükran Ovalı’nın oynadığı karakter miydi? İlk birkaç bölüm seyretmiştim karakter isimlerini fazla hatırlayamıyorum.
   -Tuba Büyüküstün’ün çoğu dizisini seyrettim. Bence en uyum yakaladığı partneri Engin Akyürek’ti. Sonra Asi’de Murat Yıldırım ve Gönülçelen’de Cansel Elçin geliyor. Acaba bu durum yönetmenlerden de kaynaklanıyor olabilir mi? Asi ve Gönülçelen yönetmeni Cevdet Mercan. Asi’nin 2. yönetmeni Ahmet Katıksız KPA’nın yönetmeni.
   Cesur ve Güzel’de soğuk bir karakterdi evet ama ben yine de sevmiştim.

   Kesinlikle KPA’da yan karakterlerin hem iyi yazılan, hem iyi oynanmış olduğunu düşünenlerdenim ben de.

   “Tabi gereksiz olanlar da vardı. Bahar- Metin durumu, Bahar ve sevgilisi Elif’in hapis durumları biraz fazlaydı” Bu cümlenin altına imzamı atarım.
   Ömer’in polis arkadaşlarını oynayan Ahmet Tansu Taşanlar bu dizide parladı. Pelin’i oynayan İlkin Tüfekçi de Karadayı’da tanınmıştı.
   Hazar’ın da ilk tanındığı iş buydu ve umarım terkar burdaki gibi siyah saçlı görebiliriz onu, kızıla hiç alışamadı gözüm.

   • Hande Aykan

    – Derya Şükran Ovalı’nın oynadığı karakterdi.
    – Tuba Büyüküstün konusunda Engin Akyürek ve Cansel Elçin konusunda sana katılıyorum ama Cansel Elçin nedense benim hep soğuk bulduğum bir oyuncudur. Ben 3. tahtına 20 Dakika dizisinde birlikte oynadığı İlker Aksum’u koyuyorum. Sen söyleyince ben de yönetmenden dolayı olabileceğine kanaat getirdim. Bu oyuncular dışında adı aklıma gelmiyor ama dizide Metin (Fatih) karakterini oynayan oyuncunun da çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

    • Gözde E.

     Evet Cansel’in de duruşu biraz soğuktur. Ama çok çok severim 😍 🙈🙈 20 Dakika dizisinin methini çok duydum ama seyretmedim.
     Saygın Soysal?

    • Ahmet Adar

     Kara para aşk dizisinde Fatih(Metin) karekterini Saygın Soysal oynadı.Bu oyuncu daha sonra Çukurda Elvis, Payitaht da Thedor Herzle rolünde oynamıştır.

 • Merhaba Neslihan,

  Kara Para Aşk’ı izlemedim. Ama Şeref Meselesi üzerine yazacaklarım çok.

  Öncelikle dizinin teaserlarında denenmemiş bir şey yaptılar. Karakterler tanıttı kendilerini. Ardından dizi başlamadan karakterler başka dizide yer aldılar: Ulan İstanbul… Bunlar o dönemin ilkleridir.

  Müzikleri güzeldi, uyarlama olsa bile dizi karakterlerini çok güzel lokalleştirip gerçekçi yapmışlardı. Mahinur Ergun olunca dizi replikleri zaten derin olur. Oyunculuklar (Özellikle belirtmek isterim Kerem Bürsin dahil) çok çok iyi idi. (Gerçi Şükran Ovalı’yı sırf karakteri için ön plana çıkarttığını düşünmek istiyorum.

  Tümünü izleyemem ama kısa videoları var mı acaba? Bakarım bir ara…

  • pride&prejudice

   Kerem Bursin in oyunculugunu begenmiyorum her dizide ayni, ayrica aksani bozuk oldugu icin agir karakter sahnelerinde agiz sapirdatir gibi bir ses cikariyor. bu da beni rahatsiz ediyor.

 • pride&prejudice

  Sevgili admin acemice yazdigim yaziyi cok guzel hale getirdiginiz icin tesekkurler… https://media0.giphy.com/media/3og0IuE1EjI5ZQzr3i/giphy.gif

  • 🙂 kalemine sağlık. çatı senden…

 • Ahmet Adar

  Güzel yorumlarınız için elinize emeğinize sağlık.Kara para aşk da yıldızı parlayan Damla Colbay şimdi Hekimoğlunda Zeynep rolünde oynamaktadır.Yine Saygın Soysal da bu dizi ile yükselişe geçmiştir.Tuvana Türkay ise bu diziile düşüşe geçmiştür.Karapara aşk ratinglerde Güzel köylüuye geçilmiştir.Karapara aşkın senaristleri Sema ve eylem hanımlar,Elifi çok naif,batılı,italyan makarnası seven,bir karekter olrak resmettikleri için eleştirilmiş ve bu nedenle türkülü,köy esintili güzel köylü karşısında direnemediği öne sürülmüştür.Bu arada atv de kupa maçları nedeniyle kara para aşkın yayınına ara verilmesi de ratinglerini düşürmede etken olmuştur.Senaryoda çok eleştirilmiş ve Sibelin bir bölümde öldürülmesinin yanlış olduğu ,Sibelin ,Ahmet Denizerin gayri meşru kızı olsa senaryonun daha güzelleşeceği iddia edilmiştir.Bu dizi ile çıkışa geçen diğer bir oyuncu da Deniz Barut olmuştur.Avlu dizisinde önemli bir rol oynayan Deniz Barut en son olarak da yeni dizi Bir annenin günahında çok önemli bir kilit rolde oynamayı başarmıştır.Şeref Meselesinin senaristi Mahinur Ergin hanımın kalemi herkes tarafından çok beğenilsede bana çok ters gelmektedir.Al yazmalımda,Merhamet de,Hayat şarkısında ve Şeref Meselesinde beni çok üzmüştür.Uyarlama dizilerde asla dizinin orjinaline uymamaktadır.Şeref Meselesinde Burcu Biricik büyük bir çıkış yaakalamış ve bunu hayat şarkısında sürdürmüştür.Yönetmen de hoşlanmadığım Altan Dönmez olunca bu diziyi izlemek benim için eziyet olmuştur.İtalyan mafya dizisinin orjinalinin havasını asla şeref meselesine yansıtamamışlardır.Uğur Uzunel,Sezin Bozacı,Tilbe Saran,Şerif Erol,Olgun Toker,Kaan Ilıca,Hakan Salınmış önlenemeyen yükselişlerine bu dizi ile başlamışlardır.

  • pride&prejudice

   Ben sizin kadar oyunculari tanimiyorum Ahmet bey, daha yeni ogreniyorum bile denebilir, bu sezon beni cok saran bir dizi olmadi acikcasi, zaten hepsi corona ya kurban gitti.Sefirin Kizi dizisi ne olacak bakalim merakla bekliyorum.
   Guzel Koylu dizisini seyretmistim. Kara Para Ask ATV lik bir dizi degil zaten kanal secimi yanlis STar ve foxtv de daha basarili olurdu. Kanal D de malum zaten.
   Ben hep sunu savunuyorum sezonlari yabancilar gibi 10 bolumluk yapsalar dizi sureleri daha kisa olsa cok daha iyi olacak ama kanllarin para reklam hirslarina yenik dusmeleri yuzunden boyleler. Bu corina durumu tum yapimcilari ve kanallari zora soktu umarim radikal degisiklikler yapabilirler…

  • Hande Aykan

   İlginç bir bilgi. Ben hem Güzel Köylü hem de Kara Para Aşk dizisini izliyordum. Önce ATV dizisini sonra STAR TV dizisini. İki farklı kulvarda yer alan iki ayrı diziydi ama ikisini de keyifle izliyordum. Güzel Köylü dizisini izlemem de Gizem Karaca’yı tatlı bulmamın yanı sıra en çok da SBSV dizisinin bitmesinden sonra Berk Cankat izlemek istememin bir etkisi vardı. O ne zamandır ortalarda yok. Onu da en yakın zamanda bir dizide görmek istediğimi söylemeliyim.

   • Ahmet Adar

    Berk cankat 2018 de Gülizar ve Bir deli Rüzgar dizilerinin errken final yapmasıyla birlikte duraklama dönemine girdi.Pınar Denizle Bir Deli Rüzgar dizisinde başladıkları ilişkileri de bitti.Bu günlerde yeni başlayacak dizilerde adı pek geçmiyor.Bu dönemin yükselen popüler jönleri Kubilay Aka,Alp Navruz,,Mert yazıcıoğlu,Can Yaman,Furkan Andıç

    • Hande Aykan

     – Orası doğru ama bence Berk Cankat bu dönemin jönleri ile yarışabilecek kapasiteye sahip. İlk işinde çelişkileri olan kötü bir karakteri oynamak zordur. Gerçi ben Savaş’ı kötü olarak görmüyordum ama neyse. Bir dizide karmaşık bir karakteri oynayıp sonra da gidip çok iyi bir adamı da oynayabiliyor. Yıldızlar Şahidim dizisi ile başlayan bir laneti yaşıyor. O dizi dört bölümde bitince baş rol oynayan karakterlerin hiçbiri uzun süre tutunmayı başaramadı. Özellikle de şarkı söyleyebilme yeteneği etkilemişti beni o dizide.
     – Bu isimler arasında özellikle Furkan Andıç’ı seviyorum. Kaçak Gelinler zamanından beri izlemediğim tek işi sanırım Kardeş Çocukları. En sevdiğim ve oynadığı iki karakter de Kaçak Gelinler Selim ve Meryem dizisinde Savaş. Açıkçası bu son dizisinde Aybüke ile karşılıklı oynamasaydı Demir de ilk üçe girebilirdi ama maalesef o konuda pek olumlu olamıyorum.
     – Can Yaman işlerini izliyorum ama kendisi hiçbir zaman favorim olmadı. Bana birbirine benzeyen karakterleri oynuyor gibi geliyor. Gönül İşlerini pek takip etmedim. İnadına Aşk dizisinde favorim Çınar karakteri idi. Erkenci Kuş dizisinde ise Emre.
     – Mert Yazıcıoğlu’nu sadece AŞK 101 dizisinde seyrettim. Karakterin altından iyi kalkıyordu. İnsanları çözmüş olması ve devamlı felsefe yapan kafası sayesinde Sinan karakteri ile aramda bir sempati olmuş olabilir.
     – Alp Nevruz sonradan takdir ettiğim bir oyuncu oldu. İçlerinde en farklı karakterleri oynayan o sanırım. Oyuncuda esnekliği ve çeşitliliği takdir ederim. Kendisini Aşk Laftan Anlamaz dizisine konuk olduğunda da FHVK dizisinde izlediğimde de hiç sevmedim. Ama Elimi Bırakma Cenk Çelen favorilerimden biri oldu. 2018-2019 sezonu pazar akşamlarım bu diziye aitti. Hatta bu sezon fişinin çekilmesine çok üzüldüğüm dizilerin başında geliyordu tabi Vuslat dizisinden sonra. Yeni dizisinin ilk bölümüne de baktım. Serhat karakteri gerçekten iyi ama ne yazık ki dizi bana hitap etmiyor.
     – Kubilay Aka Vatanım Sensin dizisinde favorim değildi. İkinci sezon yokluğunu bile hissetmedim. Çukur dizisinde ara sıra izlerken görüyordum. Ne zaman ki senaristler Akşın- Celasun aşkının doğasından kopmaya başladı o zaman ben de ondan kopmaya başladım. Şimdilerde pek bir amacı olmayan bir karaktermiş gibi geliyor bana. Ama AŞK 101 dizisindeki o öfkesini içinde tutamayan aşkı da öfkesi kadar büyük adam muhtemelen benim lisedeyken gönlümü kaptıracağım türden biri olurdu diye düşünmedim değil. Oyunculuğu için lafım yok ama Netflix hariç ona oynatılan karakterlerde iş yok.

  • Gözde E.

   Saygın Soysal için Asi’de yükselişe geçti desek daha doğru olmaz mı? Şu an eksik bölümlerimi seyrediyorum ve oynadığı Aslan karakteri olmadan olmaz diyenlerdenim. Damla Colbay’ın ilk işiydi evet o günden beri severim kendisi. Kesinlikle reyting sorunu ATV’nin kupa maçlarından kaynaklandı.